قالب

بافت پس زمینه

ساندویچ پانل

ساندویچ پانل یک ساختار سبک و مرکب است که از دو طرف به دولایه محدود شده و در وسط یک لایه عایق قرار داردکه ماده عایق می بایست بسیار نرم و سبک و دارای خواص فیزیکی خاص باشد .ساندویچ پانل ها به دو گروه ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری تقسیم می شوند و جایگزین بسیار مناسبی برای دیوار ها و تیغه های آجری و سفالی می باشند این قبیل ساندویچ پانل‌ها

تولید و توزیع انواع نمای فلزی

نماهای فلزی شیروانی دارای انواع مختلفی است که با توجه به ابعاد و ارتفاع خرپا و به سفارش مشتری تا طول 3 متر تولید می شود.

کاربرد نمای فلزی: جهت کاور نمودن فاصله بین پوشش سقف تا دامپا(سقف کاذب) مورد استفاده قرار می گیرد.

متداولترین نماهای مورد استفاده عبارتند از:

  1. نمای گرد به بیرون(سینه کفتری)
  2. نمای گرد به داخل
  3. نمای قایقی
  4. نمای سه پله

 

 

توری

توری مرغی Hexagonal wire netting  در انواع مختلف معمولی و فرنگی می باشد.

کاربرد توری: در صنعت مرغداری،سوله و سقف سوله -کارهای ساختمانی - دور ستون - نگهدارنده پشم شیشه برای ایزولاسیون سقف و عایق کاری - مورد استفاده در دیوارهای سیمانی و کچ کاری و حصار کشی موقت و سقف های شیب دار و ...

رابیتس

رابیتس ورق فولادی مشبکی است که از انواع ورق‌های گالوانیزه گرم تشکیل‌شده و با استفاده از مفتول‌های گالوانیزه رابیتس بندی به صورت یک لایه به شبکه فرعی متصل می‌شود. این محصول از کشش عرضی و پرس ورق‌های گالوانیزه تولید می‌شود و بعد از گذر از مرحله برش آماده استفاده می‌گردد. کاربرد رابیتس در سقف‌های کاذب،گچ کاری و گچ بری، پوشاندن تیرآهن و آرماتور، پوشاندن بتن سیمانی، ترمیم ترک‌های ساختمانی و کارهای ترمیمی، دکوراسیون و ... می‌باشد. استفاده از شبکه رابیتس در جهت پیوستگی کامل سطوح دیوارها و همچنین ایجاد بستر مناسب برای نصب اجزای تأسیسات برقی و مکانیکی و همچنین انجام انواع پلاستر کاری‌های مناسب سیمانی و گچی پیشنهاد و اجرا می‌شود. شبکه مناسب رابیتس موجب پیوستگی عمومی دیوار شده و از هرگونه ترک‌خوردگی و انفصال در کار جلوگیری خواهد کرد.

رابیتس که در ابعاد  240*60 سانتی‌متر تولید و عرضه می‌شود ;i مساحتی در حدود 44/1متر را پوشش می‌دهد که با در نظر گرفتن تلورانس این مقدار معمولاً 4/1 متر را پوشش می‌دهد و با تقسیم متراژ کاری بر این عدد تعداد رابیتس مورد نیاز به دست می‌آید.

رابیتس به دو صورت تقسیم‌بندی می‌شود:

1- بر اساس ستون: یک برگ رابیتس از تعداد معینی ستون تشکیل می‌شود که بر همین اساس نام‌گذاری می‌شود.

2- بر اساس وزن: هر برگ رابیتس بسته به ضخامت ورقی که برای ساخت آن استفاده می‌شود، وزن مخصوص به خود را دارد.

تعداد ستون‌های محور طولی رابیتس ۹ ، ۱۱ و ۱۳ستون می‌باشد که رابیتس ۹ ستون سبک به وزن ۶۵۰ گرم، رابیتس ۹ ستون نیمه سنگین به وزن ۷۸۰ گرم، رابیتس ۹ ستون سنگین به وزن ۸۷۰ گرم، رابیتس ۹ ستون فوق سنگین به وزن۹۰۰ گرم، رابیتس ۱۱ ستون سبک به وزن ۸۳۰ گرم و رابیتس ۱۱ ستون نیمه سنگین به وزن ۸۶۰ گرم و رابیتس ۱۳ستون سبک به وزن ۸۶۰ گرم، رابیتس ۱۳ستون نیمه سنگین به وزن ۹۳۰ گرم، رابیتس ۱۳ستون سنگین به وزن ۱۰۰۰ گرم و رابیتس ۱۳ستون فوق سنگین به وزن ۱۰۸۰ گرم می‌باشد. البته در کشور‌های توسعه‌یافته تعداد ستون‌ها به 17 هم می‌رسد اما در کشور ما تا 13 ستون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معمولا رابیتس‌های 13 ستون از وزن بیشتری برخوردارند و کیفیت بهتری نسبت به سایرین دارند. ضمن اینکه ملات کمتری هم نیاز دارند. اما به هر حال قیمتشان از 11  و 9 ستون بیشتر است.

مبنای قیمت‌ رابیتس بر مبنای ورق خریداری‌شده می‌باشد. قیمت ورق هرروز با توجه به نوسان قیمت متغیر است .

معمولاً برای نمای ساختمان از رابیتس 13ستونی سنگین‌تر استفاده می‌کنند اما در سقف‌های کاذب وزن رابیتس اهمیت چندانی ندارد و حتی کار را برای مجری سخت‌تر می‌کند. استفاده از رابیتس با وزن زیاد به این دلیل در نما مهم است که وزن سنگ را باید تحمل کند.

قیمت رابیتس بستگی به اوزان مختلف دارد. تعداد ستون‌ها تعیین‌کننده قیمت نیست چرا که ممکن است به طور مثال وزن 9 ستون فوق سنگین بالاتر از ورق 11 سبک باشد. بنابراین ضخامت ورق تعیین کننده است. اما تصور غلطی که بین مردم باب شده این است که 13 ستون از 9 ستون بهتر است.

 تنوع در ستون‌ها به دلیل تعدد موارد کاربرد آنهاست و ربطی به قیمت ندارد،برخی جاها مانند سقف کاذب که انعطاف بیشتری از ورق انتظار داریم، ورق‌های نازک‌تر استفاده می‌کنیم؛ بنابراین 9 ستون نازک مناسب است و در برخی جاها مانند گچ‌کاری سقف، 13 ستون سنگین استفاده می‌شود.

انواع رابیتس

رابیتس های سبک:

رابیتس 380 گرم دارای 9 ستون

رابیتس 610 گرم دارای 11 ستون و 3 چشمه

رابیتس 670 گرم دارای 11 ستون و 3 چشمه

رابیتس های متوسط:

رابیتس 690 گرم 13 ستون و 2 چشمه

رابیتس 760 گرم 13 ستون و 3 چشمه

رابیتس 860 گرم 13 ستون و 3 چشمه

رابیتس سنگین:

رابیتس 1040 گرم 13 ستون و 3 چشمه

رابیتس 1230 گرم 13 ستون و 3 چشمه

تمامی رابیتس ها از جنس گالوانیزه گرم می باشند.

پشم سنگ (به انگلیسی: Stone Wool) عایق حرارتی و صوتی با تحمل دمای ۷۵۰+ درجه سانتیگراد و نقطه ذوب ۱۳۰۰ و نیز تحمل برودتی آن ۳۰- درجه سانتیگراد است، پشم سنگ و سرباره دارای ضریب انتقال حرارتی بسیارکم بوده و قدرت عایقی آن ۳۳ برابر دیوار بتونی و ۲۲ برابر دیوار آجری است.

مهمترین ویژگی پشم سنگ، مقاومت زیاد آن در برابر آتش می‌باشد. پشم سنگ نمی‌سوزد، بنابراین می‌توان آن را به عنوان ماده‌ای محافظ در برابر آتش سوزی استفاده کرد. بیشتر کشورها تخفیف‌های ویژه‌ای برای بیمه ساختمان‌هایی که عایق ان‌ها با پشم سنگ باشد فرض می‌شود.

عایق پشم سنگ برای رشد آفت، قارچ، باکتری و حشرات موذی محیط نامناسبی می باشدو به عنوان یک ماده غیرآلی در برابر این انگل‌ها ایمن است. پشم سنگ در بین انواع عایق‌هایی که تا امروز درجهان ساختند، بی‌ضررترین آنهاست و با محیط زیست کاملا سازگاری دارد.

 

پشم شیشه (به انگلیسی: Glass wool، یا fiberglass insulation) ماده‌ای است مرکب از الیاف بسیار نازک شیشه که در موارد گوناگون، ازجمله به عنوان عایق مورد استفاده است. شرکت بَرین شید پارس عاملیت پخش پشم شیشه در استان البرز را عهده دار است و به همین منظور تلاش میکنیم تا بهترین پشم شیشه را با بهترین قیمت تقدیم شما سروران گرامی نماییم.

 

کارتن پلاست

کارتن پلاست از جنس پلی پروپلين مي باشد و به روش اکستروژن توليد می شود. کارتن پلاست شامل دو ورقه مسطح خارجی است، که توسط صفحات باريک عمودی به صورت موازی به يکديگر متصل می شوند . ورق های کارتن پلاست  در ضخامت های 2 تا 14 ميلی متر و در رنگ های متنوع توليد می گردد. اين ورقها عمدتا در صنعت بسته بندی مورد استفاده قرار می گيرد و برای مصارف تبليغاتی، صنعتی، ساختمانی و کشاورزی بسيار مناسب می باشد. اين محصول مانند کارتن های مقوايي دايکات می شود و عمليات چاپ به روش سيلک اسکرين بر روی آن انجام می پذيرد. از ديگر ويژگی های کارتن پلاست ضريب مقاومت بالا در برابر عوامل فيزيکی و شيميايی است.

فایبرگلاس:

فایبرگلاس یه نوع پوشش است که از مواد نفتی و پشم شیشه درست می شود.


خصوصیات ورق های فایبر گلاس :‏


- خاصیت کریستالی بسیار زیبای نور را دارد ‏

- تنوع رنگ این ورق ، قابلیت سایه پردازی و عبور نور را به میزان 35 تا 82 درصد ‏امکان پذیر می نماید ، که از نظر طراحی و هماهنگی با سایر مصالح از گستردگی ‏خاص برخوردار می باشد . ‏
و همین ویژگی عبور نور است که مصرف را 70 درصد کاهش می دهد .‏

- مقاومت در برابر عوامل بیرونی از قبیل رطوبت ، حرارت ، سرما ، صدا و اشعه :‏
با توجه به مسئله عدم تبادل حرارتی به دلیل استفاده از پشم وشیشه و مواد پلی ‏استر غیر اشباع در این ورق ها ، کاهش هزینه انرژی در فصول مختلف چشمگیر است ‏که این خود در منطق سردسیر و یا گرمسیر و یا حتی معتدل با توجه به اهمیت بهینه ‏سازی میزان مصرف سوخت و انرژی الکتریکی از مهمترین خصوصیات این ورق می ‏باشد .‏

- سر وصدا و مزاحمت حاصل از آن همیشه از عوامل مهم در تأمین فضاهای امن از نظر ‏مزاحمت صوتی بوده است .‏
ورق فایبر گلاس با ضخامت های مختلف عامل موثر در تأمین اینگونه فضاها می باشد ‏‏.‏

- اشعه ماورإ بنفش به عنوان سرطان زا ، موثر بر سلامتی موجودات زنده و به عنوان ‏از بین برنده رنگ اجسام شناخته می شود ، در پناه ورقهای فایبر گلاس به علت دارا ‏بودن پشم و شیشه و مواد پلی استر غیر اشباع ، فضایی سالم و قابل اطمینان ایجاد می ‏گردد .‏


- دارای وزن کم و سرعت اجرایی بسیار بالایی است :
سبک بودن فایبر گلاس علاوه بر عدم تحمیل وزن اضافه به سازه موجود که خود عامل ‏بسیار مهم در مورد مقاومت در برابر زلزله نیز می باشد ، در حمل و نقل آن نقش ‏بسزایی دارد . چه امکان انتقال آن در تعداد بسیار ،‎ ‎با وزن بسیار کم از هزینه متعلقه ‏و تردد مربوط به آن می کاهد .‏

قابلیت شستشو و پاکیزگی را براحتی و با اطمینان دارد:‏
مشکل تمیز نگه داشتن نماها و یا سقف های شفاف همیشه وجود داشته ، که در مورد ‏ورق فایبر گلاس با توجه به خصوصیات آنتی استاتیک بودن سطح آن ، گرد و غبار و ‏دوده معلق در هوا سطح جذب سطح ورق نشده و با اولین شستشوی ساده و یا باران ‏به راحتی پاکیزه می گردد .‏

 

 

پلی کربنات

پلی کربنات سخت‌ترین ماده شفافی است که به عنوان گزینه‌ای مناسب بجای شیشه در بخش‌های مختلف ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. عوامل جوی مانند طوفان و تگرگ و حوادث طبیعی مانند زلزله از مهم‌ترین عوامل در تعیین و انتخاب مصالح ساختمانی مناسب می‌باشد که با توجه به شفافیت و ضربه پذیری و مقاوم بودن ورق پلی کربنات، استفاده از این ورق در لیست مصالح ساختمانی بیشترین میزان را به خود اختصاص داده است. سبک بودن وزن ورق پلی کربنات علاوه بر عدم تحمیل وزن اضافه به سازه موجود که خود عامل بسیار مهم در مورد مقاومت در برابر زلزله نیز می‌باشد، در حمل و نقل آن نیز نقش به سزایی دارد چه امکان انتقال آن در تعداد بسیار با وزن بسیار کم از هزینه متعلقه و تردد مربوط به آن می‌کاهد. 

از جمله مزیتهای پوشش پلی کربنات به جای شیشه هزینه کمتر ونیز وزن سبک‌تر آن می‌باشد. همچنین مقاومت بالای آن نسبت به پلاستیک باعث تقاضای روزافزون آن به عنوان پوشش در صنعت گلخانه گردیده است. پوشش پلی کربنات اغلب جهت پوشش قسمت‌های جلو، عقب و نیم دایره‌های مربوطه و یا کناره‌ها و سقف گلخانه درصورت تقاضای مشتری درنظرگرفته می‌شود. ورقهای پلی کربنات جایگزین مناسبی برای شیشه بوده و باعث صرفه جویی در انرژی می‌شوند. بطوریکه در تابستان از ورود گرما به داخل جلوگیری کرده و در زمستان مانع خروج و هدر رفتن گرمای داخل می‌شوند.

مشخصات فنی:

با توجه به خواص ویژه پلی کربنات از جمله مقاومت در برابر نور خورشید، مقاومت ضربه ای بالا، مقاومت گرمایی ، شفافیت بالا، پایداری ابعادی ،خواص ویژه عایق حرارتی ، فرایند پذیری عالی ، بازیافت آسان ، نصب آسان ، سبب انتخاب در مصارف عمومی را فراهم نموده است.دو طرف ورقهای Flat pc با فیلم محافظ سطحی پوشانده می شود و برروی طرفی از سطح ورق که دارای لایه مقاوم دربرابر اشعه UV می باشد. ورقهای پلی کربنات تخت ، خاصیت خود خاموش شوندگی دارند. و در محدوده دمایی وسیعی از 40- تا 120 درجه سانتیگراد کاربرد دارند. همچنین از خواص عالی نوری برخوردارند، مقاومت به ضربه ای آنها درحدود 250 برابر شیشه معمولی است. دربرابر اغلب مواد شیمیایی و حلالها مقاوم هستند.

موارد استفاده از ورق های پلي كربنات :

سقف پاسیو

راهروهای مسقف

نورگیرهای سر پوشیده دکوراتیو

سایبان ها و سایبان پارکینگ ها

پوشش سقف استخرها

پوشش پل عابر پیاده

دیوار پوش و پارتیشن

گلخانه ها

Powered by Data Approach Co. 2015 - All Rights Reserved.